wtorek, 16 października 2012

Amanda Todd

1. Kim była Amanda Todd?
Amanda była nastoletnią dziewczyną nękaną w internecie. Popełniła błąd pokazując piersi jakiemuś facetowi na jednym z czatów. Następnie mężczyzna ją szantażował, by dalej się obnażała grożąc, że inaczej upubliczni zdjęcie jej piersi. Ona nie wzięła chyba tego na poważnie, bo ostatecznie w święta Bożego Narodzenia do jej drzwi zapukała policja z informacją iż jej zdjęcia zostały jednak upublicznione. Amanda popadła w depresje. Wielokrotne przeprowadzki, zmiany szkół i otoczenia nie pomagały, ponieważ sytuacja się powtarzała. Dziewczyna zaczęła pić i ćpać. Kiedy jednak z biegiem czasu wszystko zaczęło się układać, zdarzyła się okropna rzecz: uwiódł ją chłopak. Uwierzyła w jego miłość i mając lat 14 poszła z nim do łóżka, mimo iż wiedziała, że ma on dziewczynę, która po tym jak dowiedziała się o wszystkim, zorganizowała napad na Amandę. Dziewczyna pobita wylądowała w szpitalu. Jej depresja odnowiła się i pogłębiła. Amanda zaczęła się ciąć oraz próbowała się zabić poprzez wypicie wybielacza. Po wyjściu ze szpitala dziewczyna nagrała filmik (zamieszczony poniżej), w którym podzieliła się z widzami swoją historią. Niestety spotkała się z bardzo przykrymi komentarzami, typu: "Na następny raz weź wybielacz innej firmy. Może zadziała."
10 października obecnego roku (czyli 6 dni temu) Amanda Todd, mająca już lat 15 ostatecznie popełniła samobójstwo.

2. Kim Amanda Todd powinna być teraz?
Dziś Amanda i jej dramatyczna historia powinny być dla nas nauczką i przestrogą. Po pierwsze chodzi o to by nie popełniać błędów takich ja Amanda, bo choć internet wydaje się bezpiecznie wielki, to tak naprawdę  ma też niebezpiecznie ogromny zasięg. Po drugie chodzi o to by nie popełniać takich błędów jak wrogowie i prześladowcy tej dziewczyny. Amanda odeszła, straciła życia, miejmy nadzieję, że jest w lepszym świecie, a reszta została. Mężczyzna, od którego wszystko się zaczęło, chłopak, jej napastnicy, fałszywi przyjaciele i znajomi i również ci co wypisywali te komentarze. Oni do końca życia zostaną z myślą, że w pewnym stopniu to oni zabili młodą dziewczynę. I dobrze.
Niech historia Amandy dla wszystkich powyższych osób będzie nauczką, a dla osób narazie wolnych od tego typu spraw - ostrzeżeniem.


5 komentarzy:

 1. Masakra, czasem jeden "błąd" może zaważyć na naszym życiu
  http://natolatekswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę tego typu spraw jest wiele: obnażanie, czy nękanie w internecie, seks młodzieży, narkotyki i wynikające z tego cięcie się i próby samobójcze. Z tymi sytuacjami stykamy się nieraz. Jest to rzecz jasna przerażające i problematyczne, ale mną osobiście w całej tej historii wstrząsnęły najbardziej te paskudne komentarze. Jak można osobie, która dopiero co wyszła ze szpitala po próbie samobójczej, która mówi pomóżcie mi, "potrzebuje kogoś!" kazać się zabić?! To świadczy o nas - ludziach i to mnie naprawdę przeraża.

   Usuń
 2. fajnyy blog *.*
  zapraszam do mnie : http://zagubiona-w-szczesciu.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 3. Informuję, że rozpoczęłam pracę nad oceną na Erze Krytyki, dlatego proszę, aby w tym czasie nie zmieniano nic na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow świetne...

  http://natolatekswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń