piątek, 30 marca 2012

"twoje serce tak chciałoby rozbawić się", czyli o muzyce Czesława Mozila.

Czesław Mozil - wszyscy go już znają, ale czy na pewno? Czy oprócz jego charakterystycznego sposobu mówienia znamy coś jeszcze? Czy znamy jego muzykę, jego styl? Jego pochodzenie i powód tej łamanej polszczyzny? Poniżej krótko o Czesławie.

Czesław Mozil - polski wokalista, kompozytor i muzyk, a także osobowość telewizyjna. Znany jako Czesław Śpiewa, juror sławnego programu telewizyjnego - x factor. Z pochodzenia Polak. Od 5 do 28 roku życia mieszkał w Danii, przez co mówi łamaną polszczyzną. Jego matka pochodzi z Śląska, ojciec zaś z Lwowa (na Ukrainie).
Czesio jest bardzo interesującą osobą, która tworzy jeszcze ciekawszą muzykę. Niektóre jego piosenki mogą wzruszyć i wciągnąć inne zaś czasem rozbawią jakimś wersem, np. "z pewnością ktoś ją przestraszył, peta jej zgasił w kaszy".
Natomiast teledyski są zazwyczaj bardzo treściwe i poważne. Niestety czasem aż zbyt przesadnie i zwyczajnie ciężko jest zrozumieć przesłanie całego utworu i teledysku. Co sprawia, że to wszystko jest jeszcze ciekawsze. Zresztą sam zobaczcie.

Oto moje dwie ulubione piosenkiInneI taki przykład piosenki zupełnie nie w stylu Czesia, w której on i tak idealnie się odnajduje (piosenka Wdowy).

I jak wasza opinia?

3 komentarze:

 1. Bardzo podoba mi sie Twój blog ;)
  Najważniejsze to jest chyba to, że nie ma rozwięzłości i niepotrzebnych słów. Łatwo się czyta.
  A ja polecam Czesława z Soyką
  http://www.youtube.com/watch?v=903GZKqeBeQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taa... Zawsze się staram żeby był właśnie taki. Po co zamieszczać kupę niepotrzebnych słów które często odstraszają? Czasem mnie coś najdzie i wtedy się rozpiszę, albo po prostu inaczej nie potrafię... Dzięki za tak dobrą opinie : )

   PS: Sprawdzę piosenkę.

   Usuń
 2. no pewnie ze obserwuje..! ;)
  Pozdrawiam..;D
  i napewno bede tutaj czesciej wpadac..! ;]

  OdpowiedzUsuń