środa, 11 stycznia 2012

Lobotomia

Czy wiecie na czym polegał zabieg lobotomii?

Otóż był to taki zabieg który miał leczyć z wszelakich chorób psychicznych, nałogów itp...
A polegał na wbiciu wielkiego szpikulca do rozbijania lodu pod powieką do mózgu (nie uszkadzając przy tym oka) i tym szpikulcem się mieszało w mózgu. W ten sposób zrywało się połączenie płata czołowego z resztą mózgu i człowiek stawał się warzywkiem, tzn jakoś tam funkcjonował, ale był pozbawiony jakichkolwiek uczuć i emocji, marzeń ... Bo za to właśnie odpowiedzialny jest płat czołowy. Za myśli.

Zabieg ten robiło się przytomnemu człowiekowi, wcześniej stosowało się elektrowstrząsy, które jedynie otumaniały pacjenta.

Poza tym było wiele, wiele przypadków śmiertelnych, ale gazety rozpisywały się jaki to skuteczny jest ten zabieg, a lekarz robiący go był traktowany jak bóg. Otrzymywał oklaski, a pewnego dnia dostał nawet Nagrodę Nobla, a tym czasem zabijał ludzi! Lub pozbawiał ich umiejętności myślenia. Koszmar?

Na szczęście obecnie jest to zabronione.

Facet robił mnóstwo takich zabiegów za jakieś 15 dolarów, o ile dobrze pamiętam.
Najsłynniejszy lekarz robiący ten zabieg miał ok 3% przypadków śmiertelnych. Brzmi niewiele. Ale po przeliczeniu tego wychodziłoby ok 100 kilku osób, co czyni go największym seryjnym mordercą wszech czasów, gdyby nie to że robił to zgodnie z prawem i oczywiście "dla dobra ludzkości"!

Przykładowo:
Był pewien polityk i miał młodą 23 letnią córkę. Zapewne była to śliczna młodziutka studentka. Uznał on jednak że córka za bardzo interesuje się chłopakami i jest podatna na depresje. Postanowił "wyleczyć ją". No i wybrał zabieg lobotomii, a potem miał już idealną córkę... która robiła pod siebie i śliniła się. Pozbawiona jakichkolwiek uczuć nie przeszkadzała ojcu w karierze i rozgłosie.

Przerażające prawda?
To tylko moje krótkie, nie precyzyjne streszczenie artykułu o lobotomii z gazety "Nesweek". Zapraszam do zapoznania się z tym artykułem w jego całkowitej okazałości.
http://m.newsweek.pl/historia,rozpruwacze-ludzkich-mozgow,84685,1,1.html
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz