poniedziałek, 30 stycznia 2012

Muzea w Warszawie

W ten weekend byłam w Warszawce. Zwiedziliśmy muzeum ewolucji, muzeum powstanie warszawskiego i centrum Kopernika.
Jednak zanim zdam wam recenzje jak było wspomnę iż zakończyło się głosowanie w ankiecie "Czy popieracie ACTA?". Wyniki:  100% (5) głosów na "nie popieram i głośno protestuję", innych nie było.

Ok, teraz możemy zacząć.
No więc muzeum ewolucji jest świetne na rodzinną wycieczkę z dzieciakami. Znajduje się w pałacu kultury nie jest zbyt duże, ale też nie za małe. W sam raz jak na krótką wyprawę po epoce dinozaurów z maluchami.
Czas na muzeum Powstanie Warszawskiego.
Ogromne i bogate w informacje i eksponaty. Do takie muzeum można pójść na cały dzień a i tak chyba nie uda się tego wszystkiego ogarnąć. Tak na prawdę to muzeum zostało dostosowane na takie właśnie całodniowe wyprawy (w muzeum znajduje się Kościół i bar). Na mnie to muzeum wywarło ogromne wrażenie i brakuje mi słów by wyrazić mój zachwyt. Tego nawet nie da się opisać! Można było obejrzeć tam różne filmy jak np. sześciominutowy film w 3D "Miasto ruin", lub wspomnienia różnych osób z tego powstania. Oprócz tego można było przeczytać zaginione listy, lub wejść do "kanałów". To na mnie wywarło ogromne wrażenie. Tunele są ciemne (żadnego światełka) i wąskie...

Na koniec: Centrum Kopernika. No co tu dużo mówić? Nowoczesne muzeum. Bardzo nietypowe bo jest to muzeum przyszłości, a nie przeszłości. Jeżeli ktoś nie lubi fizyki, a wybierze się tam zobaczy jak ciekawa może ona być. Dużo, dużo ciekawych wynalazków na ok 3 godziny zwiedzania. Tyle czasu powinno starczyć i tyle trzeba sobie zarezerwować. Na prawdę polecam taką wycieczkę!


No dobra, to tyle na dzisiaj. polecam podobną wycieczkę!
Całuję i życzę miłego poniedziałku i kolejnych dni... : **

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz