niedziela, 28 września 2014

Decoupage


Dekupaż to ozdabianie różnych powierzchni za pomocą specjalnych farb akrylowych i przede wszystkim przy użyciu serwetek. Techniki tej używa się szczególnie do drewna i szkła, ale jak się okazuję również do ceramiki, metali, plastików i tkanin. Chodzi tutaj o to by wycięty z serwetki wzór przykleić do naczynia i pokryć odpowiednią ilością lakieru, tak by papierowe elementy wyglądały na ręczny rysunek.
To oczywiście podstawowe informacje o klasycznym dekupażu, ale w internecie można na ten temat znaleźć zdecydowanie więcej informacji. Jeżeli, czytelniku, masz duszę artystyczną i lubisz tworzyć to jest to coś dla ciebie. Nie musisz być znakomitym malarzem, wystarczy że masz dużo cierpliwości, pomysłów i fantazji. Oczywiście im zręczniejszy i dokładniejszy jesteś tym lepiej, ale jak to mówią ćwiczenie czyni mistrza i myślę, że metodą prób i błędów każdy zdeterminowany zacznie w końcu tworzyć małe cudeńka. Niestety ten post nie jest o mnie i nie jest o mojej pasji. Nie mogę więc powiedzieć nic poza tym że efekty są przepiękne, a sama praca wygląda na całkiem przyjemną i satysfakcjonującą. Jednak dzięki mojej mamie (bo to ona wynalazła to hobby) mogę pokazać rezultaty jej pracy.3 komentarze:

  1. Piękne! :)
    Całusy,

    http://sylwiaa-m.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Robiłam to w gimnazjum ;) Choć trochę inaczej, bo używałam wikolu zamiast lakieru i zamiast farb - kawałków bibuły (szklany talerzyk i biała bibuła - efekt jest naprawdę świetny) W sumie jest to fajna rzecz, ale wymaga czasu i gotowości na ubabranie się klejem :D

    OdpowiedzUsuń