poniedziałek, 14 stycznia 2013

Bejbi Blues, czyli kilka gorzkich słów o życiu.

Tytuł: Bejbi Blues
Gatunek: Dramat obyczajowy
Reżyseria i scenariusz: Katarzyna Rosłaniec

Film opowiada o siedemnastoletniej matce -Natalii, która czuje się niekochana, dlatego "produkuje" sobie dziecko. Mama jej nie kocha, chłopak też nie. Dziecko jest kimś kogo można kochać bezwarunkowo i kto również tak samo kocha. Poza tym z dzieckiem fajnie się wygląda. W ten sposób Natalia zostaje mamusią, a jej rodzicielka wymięka i po prostu ucieka. Tak oto zaczyna się dramat malutkiego Antosia. Główna bohaterka jest młoda i potrzebuje pomocy. Mimo że specjalnie i świadomie postawiła się w takiej sytuacji, jest wciąż po prostu nastolatką, która chciałaby się bawić. Spotyka ludzi, którzy jej przypominają ile tak naprawdę ma ona lat. Dziewczyna gubi się, traci kontrolę, co niesie ze sobą tragiczne skutki.

Jeżeli ktoś twierdzi że film jest idiotyczny, bo główni bohaterzy zachowują się niedorzecznie to nie powinien iść na dramaty. "Sala samobójców" też na pewno mu się nie spodobała, bo "debil się zabił". A ja was rozczaruję: TAKIE JEST ŻYCIE! Życie  jest brutalne i kręte. Jeżeli uważasz, że takie zachowania są głupie - to dobrze, masz odpowiednie priorytety, wspaniale. Niektórzy znają siebie doskonale i są pewni że wiedzieliby jak się zachowają w każdej sytuacji. Niestety są w błędzie. Nikt nie wie jakby się zachował w obliczu śmierci, choroby, gwałtu, napadu... Nikt nie wie co by czuł gdyby się dowiedział, że siostra której tak bardzo nienawidzi, umarła, bo jechała roztrzęsiona po wspólnej kłótni. Naprawdę nie wierzę, że takowa osoba cieszyłaby się nad jej grobem, choć tego się spodziewała.... ŻYCIE JEST NIEOBLICZALNE I BRUTALNE. NIE JEST KOMEDIĄ. NIE ISTNIEJĄ NIESKAZITELNE KSIĘŻNICZKI I KSIĄŻĘTA. A powyższy film ukazuje właśnie życie. Zresztą na pewno każdy słyszał, że jest to film na faktach autentycznych. Istnieją idiotki i debile. Istnieją też choroby i śmierć. A takich przypadków jak ten w filmie jest dużo więcej niż jeden. Autorka chciała otworzyć oczy tym, którzy twierdzą, że życie jest proste i łatwe, bo wcale takie nie jest. Naprawdę nie trzeba daleko szukać narkomanów i nastolatków uprawiających seks - a czy to są mądre idealne osoby? A czy ty jesteś idealny?

BEJBI BLUES - GORZKA PRAWDA O ŻYCIU


3 komentarze:

  1. Zgadzam się. Znam niestety osoby, którym film się nie podobał, bo był "nierealny" ich zdaniem, ale to tylko świadczy o tym, że niektórzy nie doznali jeszcze prawdziwego życia, gdzie wszystko jest możliwe. Można by rzec, że film w odniesieniu do rzeczywistości jest i tak dość lekki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W zasadzie to może nie tyle nie poznali prawdziwego życia, co są ogromnymi lekkoduchami, bo zaraz mógłby się ktoś oburzyć: "A co taka piętnastolatka, jak ty, ma wiedzieć o życiu?" i może po części mieliby rację, dlatego zostańmy przy mniej kontrowersyjnej opcji: są po prostu maksymalnymi lekkoduchami i optymistami, żyją w dziecięcej iluzji. Jednak mam nadzieję, że dla jak największej ilości osób to się prędzej, czy później zmieni i (jak brzmi moje często powtarzane przeze mnie motto i etykieta tego posta) OTWORZĄ OCZY.

      W zasadzie to i tak zgadzam się z tobą w stu procentach.

      Usuń