czwartek, 14 czerwca 2012

Za co kochamy Polskę?

TVN organizował jakąś akcję, czy coś w tym stylu pod tytułem "Kocham Polskę za..." Polega to na tym, że zainteresowane osoby wchodzą na stronę kocham Polskę za  i dokańczają kluczowe zdanie. Każdy wpis to, cytuję: "1 zł na wyposażenie SOS Wiosek Dziecięcych w nowoczesne notebooki SAMSUNG służące edukacji dzieci." Odpowiedzi są najróżniejsze, wszystkie ciekawe i oryginalne -  wyjątkowe.
"Za moją rodzinę"
"Za wszystko co w sobie ma"
"Za Barwy Szczęścia i Na Wspólnej"
"Za Dorote Wellman i Marcina Prokopa"
"Za wygraną wojnę światową"
"Niezapomniane chwile"
"jednoczenie się w trudnych chwilach"
 ...

Za co ja kocham Polskę? Za wspaniały krajobraz, za naturę, za wyjątkowy język, za  niepowtarzalną historię. Za naród, który kiedy trzeba jednoczy się w bólu i smutku, w radości i szczęściu, w skupieniu i ciszy, za jego charakter i patriotyzm. Za to co wartościowe i piękne, niepowtarzalne i wyjątkowe! 

Za to, że wzrusza.


Jeśli chodzi o powyższe filmiki, to dotyczą one piłki, a dokładniej Euro, gdyż obecnie jest to najważniejsze wydarzenie w Polsce. Filmy te są jednak jedynie symbolem ogromnego patriotyzmu naszego narodu. Ukazane jest na nich bowiem jak Polacy wiernie kibicują swojemu zespołowi, który wcale nie jest najwspanialszy, ale i tak jest mocno wspierany, dzięki czemu na stadionie czasem dzieją się cuda.

W polakach siła, to my wierzymy i walczymy do końca, to u nas nadzieja umiera ostatnia. - oto film który w podstawówce towarzyszył mi na apelu wrześniowym.
4 komentarze:

 1. ja kocham Polske za ta jej cudowna atmosfere w powietrzu..! ;)
  _________________________________
  http://joeced.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak też pamiętam Sabaton na apelu ;D. Ja zawsze się kieruje tym, że 'nadzieja umiera ostatnia' ... A ten 2. filmik to jak trailer jakiegoś filmu wojennego ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. za cudownych ludzi, których spotykam kazdego dnia ;)
  obserwuję i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń