piątek, 14 października 2011

Kambodża ?

Dziś zamierzam poruszyć temat Kambodży.
 Jestem ciekawa jak wiele osób wie co tam się wyprawia ...
Jeszcze ciekawsza jestem tego jak wiele osób zainteresowało się Kambodżą przed reportażem Ewy Drzyzgi. Ja sama nie wiedziałam że gdziekolwiek na świecie może się dziać takie piekło.

W Kambodży mnóstwo młodych dziewczynek jest sprzedawanych do domów publicznych. Często oddają je tam ich najbliższe osoby. Niektóre dziewczynki mają dopiero po 7 lat ! Inne po 13,12 ... Są jeszcze takie małe, a już zmusza się je do przyjmowania po 20 klientów jednego dnia ! Gdy dziewczyny nie dają już rady są bardzo karane od głodowania do porażeń prądem.
Właściciele domów publicznych uważają że tak młode dziewczynki nie zajdą w ciążę, dlatego nie używa się tam jakichkolwiek zabezpieczeń przez co młode dziewczynki oprócz częstych ciąż często zarażają się chorobami.
Niestety mimo że od jakiegoś czasu jest to w Kambodży zakazane prostytucja nie znika. Jest w tym też trochę winy Europejczyków, którzy przyjeżdżają tam często by zabawić się z nieletnimi.

Czy da się im jakoś pomóc? Jest wiele sposobów, by pomagać osobom dotkniętym prostytucją i niewolnictwem. Powinno się z tym walczyć i km więcej osób się tym zainteresuje i im więcej osób spojrzy na tą sprawę poważnie tym więcej będzie się dało zdziałać.

Kambodża oprócz prostytucji ma wiele innych piekielnych stron. Myślę że dobrze by było się w to wtajemniczyć i poczytać.


Na koniec chciałam tylko dodać, że jeszcze nie wiele wiem na ten temat, stąd niewiele informacji i Kambodży. Bardzo mi jednak zależało na tym by poruszyć ten temat gdyż oglądając reportaż Ewy Drzyzgi w Rozmowach w Toku bardzo się wzruszyłam i zaciekawił mnie ten kraj.

Mam nadzieję że was zachęciłam do tematu Kambodży i by łatwiej zaczęło się wasze poszukiwanie informacji dodaje oczywiście kilka linków:
http://www.newsweek.pl/wydania/1314/kambodza--pieklo-dzieci,83115,1,1
http://dziendobry.tvn.pl/video/prostytucja-to-przemysl-w-kambodzy,1,newest,14019.html
http://strachmaskosneoczy.blogspot.com/2010/03/kambodza-dzieci-na-sprzedaz.html
http://rozmowywtoku.tvn.pl/23761,8,1028,kambodza,foto_detal.html
http://rozmowywtoku.tvn.pl/4584,odcinek,1,8222sprzedali_mnie_za_20_dolarow8221_8211_kambodzanskie_pieklo_nieletnich_prostytutek,odcinki_detal.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz