sobota, 23 lipca 2011

Drżenie

Właśnie kończę czytać mega romantyczną książkę. Piękna pierwsza część trylogii o tytule "Drżenie" jest dziełem Maggie Stiefvater. Jestem dumna i zdecydowanie szczęśliwa że to ją wybrałam z pośród tak wielu ksiąg, którymi przepełnione po brzegi były półki w empiku. Przy głębszej analizie jestem wdzięczna mamie że udało jej się wygrzebać ten mały skarbek z ogromnej góry tajemniczych, nieodkrytych jeszcze przeze mnie dzieł. Wracając do tematu: w internecie krąży już powtarzająca się non stop zapowiedź książki, krótka notka na jej temat. Skorzystam z informacji zawartych w niej.Drżenie” to pierwsza część trylogii Maggie Stiefvater, która ukazała się już w 34. krajach! Sprzedano również prawa do filmu. Przez ponad 40 tygodni książka utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa. „Drżenie” to opowieść o wielkiej miłości, ale także o wielkiej samotności. O tym, jak ważna jest przyjaźń. O potrzebie akceptacji i autorytetów. O współczesnych nastolatkach. 

Opowieść o wilkołakach z Mercy Falls zaczyna się w momencie, gdy jeden ze szkolnych kolegów Grace zostaje zagryziony przez wilki. Jego ciało w tajemniczych okolicznościach znika z kostnicy. Tymczasem Grace, sama jako dziecko zaatakowana przez sforę i cudem uratowana, od lat widuje pod domem wilka o złotych oczach. Mieszkańcy miasteczka wyruszają na polowanie, a Grace odkrywa, że jej wilk to tak naprawdę wrażliwy chłopak Sam, który wkrótce staje się jej bliższy niż rodzice i przyjaciółki, i o którego życie, a nawet zwykłą ludzką postać musi walczyć.

Każdy rozdział zaczyna się podaniem temperatury otoczenia. Gdy zapada zmierzch i robi się coraz zimniej, ludzie stają się wilkami. Zły człowiek pozostaje zły w wilczej skórze, a romantyk – może być wilkiem romantykiem. Jaką osobą okaże się Sam i czy uda się mu zachować ludzką postać…? 


W sprzedaży od: 16 maja
Cena: 39,90zł (twarda oprawa)
Stron: 459
Wydawnictwo: WilgaMoja ocena ? 10/10 ! Serdecznie i z całego serca polecam! 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz